27.02.2009

27 Şubat 2009 13:51, Cuma
Konu:
bugün cumaaa..!

Merhaba,
Herkese keyifli ve neşeli bir haftasonu diliyorum,

TARLADAKİ CANAVAR

Uzun zaman önce bir yolcu atını tepeden köye doğru sürdü. Aşağıda bir tarlaya doğru bakan bağıran ve kollarını sallayan bir grup köylü gördü. Köye yaklaştığında köylüler ona doğru koştu ve bağırdılar

-“İmdat! İmdat! orada bir canavar var!”

Yolcu tarlaya baktı. Gördüğü tek şey bir karpuzdu.”Aptal olmayın” dedi. “O bir canavar değil bir karpuz.” Köylüler bundan hoşlanmadı.” Bir canavar!” diye bağırdılar. “Hayır” dedi yolcu. Köylüler sinirleniyordu “O bir canavar!” diye haykırdılar. “herkes onun bir karpuz olduğunu bilir” dedi adam. Köylüler adamı attan yaka paça indirdiler ve ördeklerin yüzdüğü bir çamur birikintisine attılar. Adam üzerinde çamurlar damlayarak,üstü başı sırılsıklam atını bırakıp kaçtı.

Ertesi gün,aynı tepede başka bir yolcu indi. Köylüler tarlaya bakarak bağrışıyorlardı. Yolcu yaklaşınca onda doğru koşarak “İmdat!İmdat! orada bir canavar var” diyerek tarlayı gösterdiler. Yolcu durdu ve tarlaya baktı.

“Evet,işte orada” diye bağırdı. Kılıcını çekip atını mahmuzladı, tarlaya doğru saldırdı. Atıyla yanında birkaç kez süratle geçerek kılıcıyla karpuzu paramparça etti. Geriş döndüğünde köylüler çılgınca alkışlıyordu. O kadar mutluydular ki yolcuya köyde misafir olması için ısrar ediyorlardı. O da kabul eti.

Bir süre köyde kaldı. Onların hayatını ve dünyanın bu bölgesinde nasıl yaşadıklarını öğrendi. Hikayelerini büyük bir ilgi ve dikkatle dinledi. O da onlara bildiği şeyleri anlattı ve öğretti. Öğrettiği şeylerden biri de yavaş yavaş karpuzla canavar arasındaki farktı.

Gitme zamanı geldiğinde,köylüler yolcuyu köyün çıkışına kadar uğurladır,tarlanın yanından geçerken köylüler tarlayı gösterdiler ve güldüler “Bak bir karpuz var”! Dediler.

“Evet bir karpuz” dedi yolcu. “Bazen de bir canavar” dedi ve yoluna devam etti”.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s