“Söz uçar yazı kalır”, Tabi bir de FOTOĞRAF…

Galleria Vittorio Emanuele II Icinden Detaylar

Blog yazılarından bölümünde uzunca bir aradan sonra bu kez internet ortamında özellikle İtalya gibi çok gezilen ve hakkında pek çok bilgiye kolaylıkla erişilebilen bir konuda mutlaka okunmalı diyeceğim bir yazıyı paylaşmak istiyorum. Gezi yazılarının ilgi çekici olmasını sağlayan en büyük etkenlerden biri hiç kuşkusuz fotoğraflardır. Deniz Tekin Güncesi, hem içerdiği birbirinden ilginç bilgiler hem de harika fotoğraflarla Milano’yu anlatan diğer yazılardan kolaylıkla ayrılıyor. Sadece Milano da değil, ben blogdaki diğer yazıları da keyifle okuyorum. Fotoğraflar öyle güzel ki, yazıyı okuduktan sonra bile ara ara bloga dönüp bakmaktan kendini alamıyor insan.

Duomo'dan Detaylar

Milano’yu okurken daha önce hiç duymadığım ve okurken çok şaşırdığım şeyler oldu, örneğin; Da Vinci’nin bu denli büyük bir sanat ve bilim adamı olmasını, çok yönlü ve dahi düzeyindeki zekasının yanında, bu cevherini, ünü yüzyıllara yayılan eserleri ve bunun arkasındaki sosyal zekasına da bağlamak yanlış olmasa gerek. Da Vinci, Floransa’dan Milano’ya taşınırken, zengin bir ailenin yanında çalışmak üzere bir özgeçmiş hazırlamış ve bu sayede işi almış. Bu özgeçmiş günümüzde hala İnsan Kaynakları uzmanları tarafından örnek özgeçmiş olarak gösterilmekteymiş. Web’de arayınca bu CV ile ilgili bilgiler bulabiliryorsunuz ,diyerek ilgili bağlantıları da vermiş.

Duomo'nun Ihtisami

Milano’yu anlatan yazının tamamını ve 70 fotoğraftan oluşan galeriye Deniz Tekin’in “Deniz Tekin Güncesi” adlı blogundan ITALYA 2. GÜN – MILANO başlıklı yazısından erişebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s