Başka Sinema mı? O da ne?

Dün ilk seansların gösterilmeye başladığı Başka Sinema’da festivallerde izlemeye alıştığımız filmleri farklı bir programla sinemalarda izleme fırsatımız olacak. Bu girişim bağımsız filmlerin dağıtımcısı M3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı işbirliğinin sonucu. Lale Kart üyeleri Başka Sinema girişinde kartlarını göstererek sinemanın belirlediği öğrenci bileti bedelinden yararlanabilecek.

baska_sinema_afis1

Diğerlerinden farklı olarak aynı salonda günde en az üç filmin sunulacağı Başka Sinema’da filmler bir haftada vizyondan kalkmayacak üstelik filmler 110 dakikadan uzun değilse ara da verilmeyecek. Sürpriz film geceleri, kısa filmler, fragman seansları, gala gösterimleri, seanslardan sonra film ekibiyle sohbetler, izleyicinin katkısıyla yaratılacak etkinlikler, hep seyretmek istediğiniz ama kaçırdığınız filmler Başka Sinema’da izleyicilerini bekliyor.

Kasım ayının programında Sen Aydınlatırsın Geceyi, Frances Ha, Mavi En Sıcak Renktir, Hayatboyu ve Byzantium bulunan Başka Sinema kapsamında önümüzdeki aylarda Yozgat Blues, Genç ve Güzel, Geçmiş, Sen Şarkılarını Söyle, Sadece Aşıklar Hayatta Kalır, Le Capital ve Mavi Dalga filmleri de izleyicileri ile buluşacak.

Başka Sinema web sitesi yanında gösterilecek film ve etkinlik programları ile ilgili bilgilere Facebook ve Twitter hesaplarından da ulaşılabilecek.

Kasım ayı programı

Başka Sinema Nedir, Neler Bekliyoruz? başlıklı yazıda Başka Sinema’nın gerçekten başka sinema olabilmesi için gerekenleri okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s