Kütüphaneler ve kitaplar için 50. kez buluşuyoruz !

50. Kütüphaneler Haftası başladı. Bu yıl 31 Mart – 6 Nisan 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphane Haftası, yarım asırlık bir geleneğin yansıması olarak özel bir anlam taşıyor.

Bu senenin sloganı “Hayat Boyu Kütüphaneler”. 6 Nisan 2014 Pazar günü saat 15.00 de İstikla Caddesi’nde gerçekleştirilecek yürüyüşe; kütüphaneciler, yazarlar, edebiyat çevreleri, yayıncı meslek örgütleri, kitap ve kütüphane dostları ile tüm İstanbul halkı davetli. İsteyen herkesin ailesi ve çocukları ile de katılabileceği yürüyüş bir bilgi karnavalına dönüşen yapısı ile tüm katılımcıların keyif aldıkları, katkı sundukları bir paylaşım ortamı anlamı taşıyor.

posterler 50*70cm

Yürüyüş sırasında Nostaljik Tramvay’da sunulacak drama çalışmalarında ise, haftanın temasına uygun canlandırmalar yer alacak. Uzman drama eğitmeni/kütüphaneci Çiğdem ODABAŞI liderliğinde Marmara ve İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümlerinden öğrencilerinin yer aldığı drama çalışması, yürüyüşü tamamlayan ve yaşamın içinden bir aktivite olacak.

Hafta boyunca İstanbul’daki birçok halk kütüphanesinin geceleri kapılarını okurlarına açacak olması, geleneksel hale gelen ve çok sevilen bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda belirlenen kütüphaneler, hafta boyunca gece saat 22.00’ye kadar açık olacak. Geceleyin Kütüphane’ye katılan kütüphanelerin listesi ve bu senenin programı

posterler 50*70cm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s