Kırmızı Günler Outlet İndirimi

Durum

istanbul_modern_logo

Özel Tasarım Ürünleri Seçkisinde %60’a varan indirimlerle
6-9 Ağustos 2014 tarihleri arasında İstanbul Modern Mağaza’nın müze bahçesindeki özel indirim standı, Point Hotel Barbaros mağaza ve sanal mağazada sizleri bekliyor.


TED konuşmaları

Durum

Gönüllü olarak çevirmenlik projesinde destek olduğum TED konuşmalarından birinin Haziran 2014’te Radikal gazetesinde “Çölleri verimli hale getirmek için bir öneri” başlığıyla verildiğini görmek şaşırttı beni. Bunun üzerine Hürriyet tv’de yayınlanan TED konuşmalarına bakıp da benim gözden geçirdiğim konuşmalardan dokuzunun yayınlandığını görünce artık blog’da TED başlığı altında çevirisine destek verdiğim konuşmalara da yer açmanın zamanı gelmiş diye düşündüm.

İstanbul Film Festivali öncesinde özel bir buluşmaya davetlisiniz

Durum

Festival programının 4 Mart Pazartesi açıklanmasının ardından, 7 Mart Perşembe akşamı Martı Istanbul Hotel’de yalnızca Lale üyelerine özel bir buluşma gerçekleştirilecek. İstanbul Film Festivali Konaklama Sponsoru Martı Istanbul Hotel’in desteğiyle bir kokteyl ile başlayacak etkinliğin, İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan’ın festival programına ilişkin ayrıntıları paylaşacağı sunumu ile devam edeceği belirtilmiş.

32FilmFestAfis
Kokteyl: 18.30-19.30
Sunum: 19.30-20.30
Martı Istanbul Hotel İstanbul Balo Salonu
Abdülhak Hamit Cad. No:25/B Taksim

32. Uluslararası İstanbul Film Festivali ve afişi

Durum

30 Mart–14 Nisan tarihlerinde yapılacak 32. İstanbul Film Festivali kapsamında izleyiciyle buluşacak filmlerden bazıları duyuruldu. Film festivalinin bu seneki jürisiyle ilgili İksv duyurusu daha önce yayınlanmıştı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İstanbul Festivalleri’nin bu yılki tanıtım afişlerinde yeni bir işbirliğine yer veriyor. 2013 yılında düzenlenecek İstanbul Festivalleri’nin afişlerinde farklı sanat dallarının önemli isimlerinin yapıtları, desenleri ve el yazıları, grafik sanatçısı ve İKSV Kurumsal Kimlik Danışmanı Bülent Erkmen tasarımlarıyla bir araya geliyor.

Geçtiğimiz günlerde programı açıklanan 41. İstanbul Müzik Festivali’nin afiş görseli günümüzün önde gelen güncel sanatçılarından Sarkis ve Bülent Erkmen işbirliğiyle hazırlandı. Sarkis’in parmak izi ve el yazısı, İKSV Kurumsal Kimlik Danışmanı Bülent Erkmen’in tasarımıyla festival afişine dönüştü.

muzikfestafis

32. İstanbul Film Festivali’nin afiş görseli ise, günümüz “auteur” sinemasının önde gelen yönetmenlerinden, senarist ve fotoğraf sanatçısı Nuri Bilge Ceylan’ın bir fotoğrafından oluşturuldu.

32FilmFestAfis